http://www.brannkyrka.org/wp-content/uploads/2012/05/kontakt_section_header.jpg

Präster

Per Axerup, kyrkoherde

Per Axerup

Tf kyrkoherde

per.axerup@svenskakyrkan.se

08-447 11 41

Cecilia de Mendonça

Präst

cecilia.demendonca@svenskakyrkan.se

08-447 11 42

Alexandra Skeppström Sundman

Präst

alexandra.skeppstrom.sundman@svenskakyrkan.se

08-447 11 27

Nicklas Fredlund

Präst

nicklas.fredlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 94

070-632 94 01

Emelie Spjut, präst

Emelie Spjut

Präst

emelie.spjut@svenskakyrkan.se

08-447 11 44

Gustav Frosteblad, präst

Gustav Frosteblad

Präst

gustav.frosteblad@svenskakyrkan.se

08-447 11 13

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Tore Skytén

Präst

tore.skyten@svenskakyrkan.se

08-447 11 03

http://www.brannkyrka.org/wp-content/uploads/2012/05/kontakt_section_header2.jpg

Diakoner

Michael von Langenberg

Diakon

michael.vonlangenberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 16

Pia Palmin Svanlund

Diakon

pia.palmin@svenskakyrkan.se

08-447 11 04

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Birgitta E Andersson

Vik diakon

birgitta.e.andersson@svenskakyrkan.se

08-447 11 28

http://www.brannkyrka.org/wp-content/uploads/89_header.jpg

Musiker

Robert Zelizi

Organist

robert.zelizi@svenskakyrkan.se

08-447 11 17

Markus Melin

Organist

markus.melin@svenskakyrkan.se

08-447 11 29

Robin Spurrier, kantor

Robin Spurrier

Kantor

robin.spurrier@svenskakyrkan.se

08-447 11 35

Helena Holmlund, organist

Helena Holmlund

Organist

helena.holmlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 06

http://www.brannkyrka.org/wp-content/uploads/kontakt_section_header_pedagoger.jpg

Pedagoger

Helena Larsson

Pedagog

1helena.larsson@svenskakyrkan.se

08-447 11 31

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Ingemar Cederlund

Församlingspedagog

ingemar.cederlund@svenskakyrkan.se

08-447 11 23

073-965 66 59

Lovisa Oscarson

Församlingspedagog

lovisa.oscarson@svenskakyrkan.se

08-447 11 05

070-917 01 65

Tania Lidell

Pedagog

tania.lidell@svenskakyrkan.se

08-447 11 32

http://www.brannkyrka.org/wp-content/uploads/101_header.jpg

Övriga

Staffan Agesand

Administrativ chef

staffan.agesand@svenskakyrkan.se

08-447 11 12

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Birgitta Bäuml

Ekonom

birgitta.bauml@svenskakyrkan.se

08-447 11 02

Pär Scharffenberg Livbom

1:e vaktmästare

per.livbom@svenskakyrkan.se

08-447 11 15

Mengesha Mekasha

Vaktmästare

mengesha.tadesse@svenskakyrkan.se

08-447 11 36

Lars Danielsson

Fastighetsskötare

lars.danielsson@svenskakyrkan.se

08-447 11 24

Hans Qviström

Vaktmästare

hans.qvistrom@svenskakyrkan.se

08-447 11 33

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Vaktmästare

Här når du alltid tjänstgörande vaktmästare

braennkyrka.vaktmaestare@svenskakyrkan.se

08-447 11 40

Åsa Laurén

Reception, löner, leverantörsreskontra

asa.lauren@svenskakyrkan.se

08-447 11 18

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Lisbeth Sundvall

Husmor

lisbeth.sundvall@svenskakyrkan.se

08-447 11 43 / Må-fre: 8.30-17.00

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Karin Vergara

Husmor

karin.vergara@svenskakyrkan.se

08-447 11 21 / Må-fre: 8.30-17.00

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Husmor

Här når du alltid tjänstgörande husmor

husmor.brannkyrka@svenskakyrkan.se

08-447 11 19 / Må-fre: 8.30-17.00

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Yonas Habtit

IT, dataskyddsombud

yonas.habtit@svenskakyrkan.se

0733-52 11 27

Kari Malmström

Kommunikatör

kari.malmstrom@svenskakyrkan.se

08-447 11 09

Erik Stenseke

Webbredaktör

erik.stenseke@svenskakyrkan.se

08-447 11 98

0725-43 11 98

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Mona Kailokari Goliats

Administrativ assistent

mona.kailokarigoliats@svenskakyrkan.se

08-447 11 08 / Bokning må-fre: 9.00-15.00
(tisdagar 10.30-15.00)
Lunchstängt 11.30-12.30​

Maria Tjärnberg

Administrativ assistent

maria.tjarnberg@svenskakyrkan.se

08-447 11 10 / Bokning må-fre: 9.00-15.00
(tisdagar 10.30-15.00)
Lunchstängt 11.30-12.30​

Brännkyrka kyrka altare Bertil Vallien

Bokning

Boka dop, bröllop, begravning eller lokal

brannkyrka.info@svenskakyrkan.se

08-447 11 56 / Må-fre: 9.00-15.00
(tisdagar 10.30-15.00)
Lunchstängt 11.30-12.30​