Här hittar du kontaktuppgifter till ledamöter i kyrkorådet.

Vill du skicka skrivelser, förslag eller liknande till kyrkorådet är adressen:

Kyrkorådet
Brännkyrka församling
Box 64
125 22 Älvsjö

Kontaktpersoner

Kekke Waltersson (S)

Kyrkorådets ordförande

E-post: kekke.waltersson@svenskakyrkan.se

Telefon: 076-764 18 16

Staffan Törnqvist (FEBB)

Kyrkorådets vice ordförande

E-post: staffan.tornqvist@febb.nu

Mimmi Fritiofzon (S)

Ledamot, kyrkorådet

Telefon: 070-722 89 72

Henry Holmström (S)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: henry.holmstrom@telia.com

Telefon: 070-379 73 03

Peter Odentun (BA)

Ledamot, kyrkorådet
Ordförande, kyrkofullmäktige

E-post: peter.odentun@gmail.com

Telefon: 0707-31 63 52

Evy Kjellberg (C)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: evy.kjellberg@centerpartiet.se

Telefon: 070-340 47 63

Inger Swahn (FISK)

Ledamot, kyrkorådet
Internationellt ombud

E-post: catinger@hotmail.com

Telefon: 0707-680 086

Eva Jarenius (FEBB)

Ledamot, kyrkorådet

E-post: eva@jarenius.se

Telefon: 0704-32 39 14

Eva Bommelin (S)

Ledamot, kyrkorådet

Stefan Johansson (S)

Ersättare, kyrkorådet

Elisabeth Halldén (S)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: elisabeth-hallden@hotmail.com

Telefon: 0704-712 363

Kerstin Tärnholm (S)

Ersättare, kyrkorådet

Olle Andretzky (BA)

Ersättare, kyrkorådet

Ing-Mari Laingren (C)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: ing.mari.laingren@telia.com

Telefon: 08-647 97 14

Ragnhild Elfsö (C)

Ersättare, kyrkorådet

Carl Tunberg (FISK)

Ersättare, kyrkorådet

E-post: carl.tunberg@attundahalsan.se

Mobil: 0739-88 99 01

Julia Andersson (FEBB)

Ersättare, kyrkorådet

Telefon: 073-811 74 39

Lars Wadman (FEBB)

Ersättare, kyrkorådet

Malin Hammarström (S)

Ersättare, kyrkorådet