Laddar...

Vecka 39

  • tisdag
  • 28 sep
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Morgonmässa

tisdag 28 sep 08:30

  • onsdag
  • 29 sep
  • 12:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Lunchmässa

onsdag 29 sep 12:00

Medverkande: Eva-Karin Fackel Sandor, kyrkoherde, Helena Holmlund, organist

  • onsdag
  • 29 sep
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Sinnesrogudstjänst

onsdag 29 sep 18:00

Medverkande: Tore Skytén, präst, Robin Spurrier, kantor

  • söndag
  • 03 okt
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 03 okt 11:00

Den helige Mikaels dag

Medverkande: Cecilia de Mendonça, präst, Markus Melin, organist

  • söndag
  • 03 okt
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 03 okt 11:00

Den helige Mikaels dag

OBS! Gudstjänsten firas kl. 11.00.

Medverkande: Caroline Green, präst, Helena Holmlund, organist

Vecka 40

  • tisdag
  • 05 okt
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Morgonmässa

tisdag 05 okt 08:30

  • onsdag
  • 06 okt
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Ungdomsmässa

onsdag 06 okt 18:00

Medverkande: Gustav Frosteblad, präst, Robin Spurrier, kantor, ungdomar från våra ungdomskvällar

  • söndag
  • 10 okt
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 10 okt 11:00

Tacksägelsedagen

Medverkande: Katrin Molander, präst, Robert Zelizi, organist

  • söndag
  • 10 okt
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Gudstjänst med små och stora

söndag 10 okt 11:00

Tacksägelsedagen

OBS! Gudstjänsten firas kl. 11.00.

Medverkande: Tore Skytén, präst, Sara Herrlander, präst, Lillemor Zielinski, organist

Vecka 41

  • tisdag
  • 12 okt
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Morgonmässa

tisdag 12 okt 08:30

  • onsdag
  • 13 okt
  • 12:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Lunchmässa

onsdag 13 okt 12:00

Medverkande: Katrin Molander, präst, Helena Holmlund, organist

  • onsdag
  • 13 okt
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Kvällsmässa

onsdag 13 okt 18:00

Medverkande: Sara Herrlander, präst, Robin Spurrier, kantor

  • söndag
  • 17 okt
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 17 okt 11:00

Tjugonde söndagen efter trefaldighet

Medverkande: Gustav Frosteblad, präst, Markus Melin, organist

  • söndag
  • 17 okt
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 17 okt 11:00

Tjugonde söndagen efter trefaldighet

Medverkande: Eva-Karin Fackel Sandor, kyrkoherde, Sara Herrlander, präst, Helena Holmlund, organist

Vecka 42

  • tisdag
  • 19 okt
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Morgonmässa

tisdag 19 okt 08:30

  • onsdag
  • 20 okt
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Pilgrimsmässa

onsdag 20 okt 18:00

Välkommen till en enkel gudstjänst inspirerad av pilgrimslivet!

Medverkande: Caroline Green, präst, Robin Spurrier, kantor

  • söndag
  • 24 okt
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa med dopfest

söndag 24 okt 11:00

Tjugoförsta söndagen efter trefaldighet

Medverkande: Tore Skytén, präst, Robert Zelizi, organist

  • söndag
  • 24 okt
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Fredsmässa

söndag 24 okt 11:00

Tjugoförsta söndagen efter trefaldighet

Medverkande: Cecilia de Mendonça, präst, Ingemar Cederlund, pedagog

Visa fler veckor
Laddar...