Laddar...

Vecka 47

  • tisdag
  • 19 Nov
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Musikandakt

tisdag 19 Nov 08:30

  • onsdag
  • 20 Nov
  • 12:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Lunchmässa

onsdag 20 Nov 12:00

Emelie Spjut, Ulf Philipsson

12.30 sopplunch 30:–

  • onsdag
  • 20 Nov
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Kvällsmässa

onsdag 20 Nov 18:00

Gustav Frosteblad, Robin Spurrier

  • söndag
  • 24 Nov
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 24 Nov 11:00

Domssöndagen

Tore Skytén, Markus Melin

  • söndag
  • 24 Nov
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 24 Nov 11:00

Domssöndagen

Per Axerup, Robert Zelizi, ensemble ur Brännkyrka Motettkör

Vecka 48

  • tisdag
  • 26 Nov
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Musikandakt

tisdag 26 Nov 08:30

  • onsdag
  • 27 Nov
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Sinnesromässa

onsdag 27 Nov 18:00

Välkommen till en enkel kvällsgudstjänst. Präst är Nicklas Fredlund och husbandet Cecilia Q. Öhrwall, sång, och Esbjörn Öhrwall, gitarr, står för musiken tillsammans med kantor Robin Spurrier.

  • söndag
  • 01 Dec
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 01 Dec 11:00

Första advent

Gustav Frosteblad, Emelie Spjut, Robert Zelizi, Brännkyrka Motettkör

  • söndag
  • 01 Dec
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 01 Dec 11:00

Första advent

Per Axerup, Tore Skytén, Robin Spurrier, barnkören Tonfiskarna, Vårfrukören, Brännkyrka Vokalensemble, Kjell Johansson, kornett, Elin Molin, valthorn, André Törnfeldt, trombon

Idag välkomnar vi vår nye präst Tore Skytén!

Vecka 49

  • tisdag
  • 03 Dec
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Musikandakt

tisdag 03 Dec 08:30

  • onsdag
  • 04 Dec
  • 12:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Lunchmässa

onsdag 04 Dec 12:00

Gustav Frosteblad, Ulf Philipsson

12.30 sopplunch 30:–

  • onsdag
  • 04 Dec
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Kvällsmässa

onsdag 04 Dec 18:00

Emelie Spjut, Robin Spurrier

  • söndag
  • 08 Dec
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 08 Dec 11:00

Andra advent

Cecilia de Mendonça, Robin Spurrier, Patrik Ahlberg, tvärflöjt

Idag har kyrkkaffet temat Hjälp vår diakonala verksamhet att blomma! Det blir allsång, musik och loppis där intäkterna går till församlingens diakonala arbete.​

  • söndag
  • 08 Dec
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Högmässa

söndag 08 Dec 11:00

Andra advent

Tore Skytén, Markus Melin

Vecka 50

  • tisdag
  • 10 Dec
  • 08:30
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Musikandakt

tisdag 10 Dec 08:30

  • tisdag
  • 10 Dec
  • 18:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst, Musik

Luciagudstjänst

tisdag 10 Dec 18:00

Änglasången, Brännkyrka mellanstadiekör, Brännkyrka ungdomskör, Markus Melin, Helena Holmlund, Per Axerup

  • onsdag
  • 11 Dec
  • 18:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst, Musik

Luciagudstjänst

onsdag 11 Dec 18:00

Barnkören Tonfiskarna under ledning av Robin Spurrier, Nicklas Fredlund

  • söndag
  • 15 Dec
  • 11:00
  • Vårfrukyrkan/Gudstjänst

Mässa

söndag 15 Dec 11:00

Tredje advent

Nicklas Fredlund, Helena Holmlund

  • söndag
  • 15 Dec
  • 11:00
  • Brännkyrka kyrka/Gudstjänst

Mässa med små och stora

söndag 15 Dec 11:00

Tredje advent

Gustav Frosteblad, Robert Zelizi, kören Tonträffen

Visa fler veckor
Laddar...